OS X Lion

OS X Lion Mac için

Mac için Aslan İndir

OS X Lion 10.7 artık yerini almıştır. OS X 10.8 Dağ Aslanı . Snow Leopard OS X 10.6'nın piyasaya sürülmesinden sadece 18 ay sonra gelen Lion, Mac'i iPhone ve iPad'in iOS işletim sistemine yaklaştırdığı ilk işletim sistemi X idi ve...Tam açıklamayı görüntüle

AVANTAJLAR

 • İPad ve iPhone için iOS ile daha yakın entegrasyon
 • Launchpad, uygulamaların daha hızlı erişimini sağlar
 • Yeni multitouch özellikleri
 • Uygulamaları tam ekran modunda görüntüle
 • Otomatik kayıtlar ve otomatik devam eden uygulamalar
 • Mail ve Safari için Güncellemeler

DEZAVANTAJLAR

 • İdeal olarak, hareketler için Trackpad veya MacBook Pro gerektirir
 • Artık ön satır yok
 • Rosetta yok
 • Artık PPC'ye destek yok
 • Launchpad, Dock'tan çok daha kullanışlı değil
 • OS X 10.8 Mountain Lion tarafından değiştirildi

Mükemmel
9

OS X Lion 10.7 artık yerini almıştır. OS X 10.8 Dağ Aslanı . Snow Leopard OS X 10.6'nın piyasaya sürülmesinden sadece 18 ay sonra gelen Lion, Mac'i iPhone ve iPad'in iOS işletim sistemine yaklaştırdığı ilk işletim sistemi X idi ve Mac'inizi kullanmak için Trackpad'leri ve jestleri tam olarak kullanıyor.

Eğer hala OS X 10.6 kullanıyorsan Snow Leopard öneri ve tavsiyemizi önceden kontrol etmeyi unutma - bazı eski uygulamalar sadece Apple'ın Rosetta desteğini bırakma kararından dolayı OS X Lion üzerinde çalışmayacak. Bu, Quicken 2007, Microsoft Office 2008 ve Power PC Mac'leri destekleyen diğer uygulamalar gibi uygulamaların çalıştırılmasında sorun yaşayacağınız anlamına geliyor - OS X Lion'da PPC desteği sonsuza dek yok oluyor.

Apple'a göre OS X Lion, 250'den fazla iyileştirme ve yeni özelliklerle birlikte geliyor. Ancak en büyük değişiklik, iPhone ve iPad'in işletim sistemi olan iOS ile çok daha yakın bir entegrasyon. Ancak, OS X'te gezinmek için birçok yeni parmak hareketinden yararlanmak için, bir Magic Mouse da yeterli olmasına rağmen, ideal olarak ya Magic Trackpad'e sahip bir MacBook Pro'ya ya da harici bir Trackpad'e (yaklaşık 69 $) ihtiyacınız olacak.

İPad ve iPhone kullananlar için, OS X Lion jestleri daha doğal bir şekilde gelecek ancak diğerleri için yeni Trackpad tercihleri ​​bölmesinde yer alan bazı mükemmel video eğitimleri olmasına rağmen, yapılacak bazı öğrenmeler olacaktır. Bazıları hiç şüphesiz OS X'te gezinmenin yeni yolunu severken, diğerleri Mac'lerinin büyük bir telefon veya iPad'e dönüşmesini istemeyebilir - bu durumda fareyi her zaman normal olarak kullanabilirsiniz.

OS X Lion'daki diğer önemli değişiklik, sadece Mac App Store üzerinden yükseltmenizdir. OS X Lion'un önceki sürümlerinde olduğu gibi bir kurulum DVD'si yoktur. Bu, OS X Lion ile bir sorun olduğunda kurtarma diskiniz olmayacağı anlamına gelir, ancak OS X Lion, kendi "Recovery HD" bölümünü oluşturur. değerli disk alanı, yeniden yükleme işleminin yeterince kolay olması gerektiği anlamına gelir.

OS X Lion'daki en önemli yeni özellikler şu şekilde özetlenebilir:

Çoklu Dokunuş Hareketleri:

MacBook Pro Touchpad, Magic Trackpad ve Magic Mouse sayesinde OS X Lion'da çeşitli parmak hareketlerini kullanarak hareketler gerçekleştirebilirsiniz.

Launchpad ve Görev Denetimi:

OS X Lion'un Görev Kontrolündeki açık pencerelerinize ve uygulamalarınıza kolayca göz atın ve Launchpad ile uygulamalara daha hızlı erişin / düzenleyin. Bu, Dock'u kullanmanın bir alternatifi olarak uygulamalara daha çok iPhone gibi bir yol sunar ancak ne yazık ki, Dock'tan farklı olarak hangi uygulamaların açık olduğunu ve hangi uygulamaların kullanıldığını görmenin bir yolu yoktur.

Tam Ekran Uygulamaları

Tüm uygulamalarınız artık Mac OS X Lion'daki tam ekran modundan yararlanabilir. Bu, Windows kullanıcılarının yıllardır keyif aldıkları bir şeydir ve kullanıcıların uygulamalarını OS X'den herhangi bir arka plan dikkati dağımadan kullanabilmeleri anlamına gelir.

Otomatik Kaydet ve Devam Et:

Mac'inizi yeniden başlattığınızda veya yeniden başlattığınızda, OS X Lion tüm belgelerinizi ve pencerelerinizi son sürümden açmaya veya kurtarmaya başlar. Ayrıca, işiniz otomatik olarak kaydedilir ve eski kayıtlara ve yedeklere geri dönüp yeniden ziyaret edebilirsiniz. Ancak, OS X Lion, bu işlevin çalışması için "Aware'i Otomatik Kaydet" olan uygulamaya dayanır.

OS X Lion için, Time Machine ile yerel sürücülere yedekleme yapabilme gibi birçok başka geliştirme de var ve Windows'dan Mac'e geçiş yapan kullanıcılar için yeni bir kullanışlı geçiş aracı var. Ayrıca, Mac'in AirPort kablosuz bağlantınız üzerinden dosyaları başka Mac'lere sürükleyip bırakabilirsiniz. Diğer Mac kullanıcılarıyla çalışmayı kolaylaştıran küçük bir özellik.

OS X Lion, Mac'i iOS deneyimine hiç olmadığı kadar yakınlaştıran etkileyici bir işletim sistemidir. İOS'u seven bir iPhone veya iPad kullanıcısıysanız, OS X Lion etkilemekte başarısız olamaz. Değilseniz, o zaman itiraz o kadar iyi olmayabilir, ancak OS X Lion'da kontrol edilmeye değer başka özellikler ve geliştirmeler de vardır.

Tüm OS X Lion kullanıcıları için 10.7.5 güncellemesi önerilir ve Mac'inizin kararlılığını, uyumluluğunu ve güvenliğini artıran genel işletim sistemi düzeltmelerini içerir. Ayrıca, Mac'inizde hangi uygulamaların yüklü olduğu konusunda daha fazla kontrol sağlayarak, Mac'inizi zararlı yazılımlardan korumanıza yardımcı olan yeni bir güvenlik özelliği olan Gatekeeper'ı da içerir. 10.7.5 güncellemesi aşağıdakileri de içeren düzeltmeleri de içerir: Başlatmadan sonra Launchpad'deki simgelerin yeniden düzenlenebileceği bir sorunu çözme iMac için Wi-Fi güvenilirliğini geliştirin (Geç 2009 ve daha yeni) Bir SMB sunucusunda arama yapmak için Spotlight kullanarak bir sorunu çözme Active Directory sunucuları Ek Güncelleştirmesi OS X 10.7.5: Time Machine yedeklemelerinin tamamlanması çok uzun sürmesine neden olabilecek bir sorunu giderir. Bir Geliştirici Kimliği ile imzalanan belirli uygulamaların başlatılmasını engelleyen bir sorunu giderir. Yüklendiyseniz Ek Güncelleştirme önerilir Mac OS X Lion v10.7.5 Güncellemesi (11G56'yı oluşturun). Mac OS X Lion v10.7.5 Güncelleştirmesi'ni (11G63 yap) yüklerseniz buna gerek yoktur

Değişiklikler

 • Tüm OS X Lion kullanıcıları için 10.7.5 güncellemesi önerilir ve Mac'inizin kararlılığını, uyumluluğunu ve güvenliğini artıran genel işletim sistemi düzeltmelerini içerir. Ayrıca, Mac'inizde hangi uygulamaların yüklü olduğu konusunda daha fazla kontrol sağlayarak, Mac'inizi zararlı yazılımlardan korumanıza yardımcı olan yeni bir güvenlik özelliği olan Gatekeeper'ı da içerir. 10.7.5 güncellemesi aşağıdakileri de içeren düzeltmeleri de içerir: Başlatmadan sonra Launchpad'deki simgelerin yeniden düzenlenebileceği bir sorunu çözme iMac için Wi-Fi güvenilirliğini geliştirin (Geç 2009 ve daha yeni) Bir SMB sunucusunda arama yapmak için Spotlight kullanarak bir sorunu çözme Active Directory sunucuları Ek Güncelleştirmesi OS X 10.7.5: Time Machine yedeklemelerinin tamamlanması çok uzun sürmesine neden olabilecek bir sorunu giderir. Bir Geliştirici Kimliği ile imzalanan belirli uygulamaların başlatılmasını engelleyen bir sorunu giderir. Yüklendiyseniz Ek Güncelleştirme önerilir Mac OS X Lion v10.7.5 Güncellemesi (11G56'yı oluşturun). Mac OS X Lion v10.7.5 Güncelleştirmesi'ni (11G63 yap) yüklerseniz buna gerek yoktur

mac için Yardımcı Öğeler ve Araçlar en fazla indirilenler

OS X Lion

İndir

OS X Lion 10.7.5

OS X Lion hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Sponsorlu×